Film „Spowiedź” w reżyserii Marcina Kwaśnego to historia młodego chłopaka Janka (w tej roli Filip Gurłacz), który ucieka przed groźnym przestępcą Kolem (Wojciech Czerwiński) i jego dwoma Kumplami (Adam Bobik i Kordian Rekowski). Przypadkowo chroni się w kościele, do którego wpadają również przestępcy. Czy modląca się kobieta (Ewa Ziętek) jest w stanie powstrzymać samosąd w uświęconym miejscu? Czy konfesjonał to dobre schronienie przed złem tego świata? Czy Janek wyjdzie z tej konfrontacji cało? Przekonacie się sami.

W pozostałych rolach wystąpili: Karol Strasburger (Pan z psem), Remigiusz Jankowski (Ksiądz), Emilia Kazana (dziewczyna w barze), Artur Bocheński (Jezus) oraz pies reżysera-Marlo, dla którego był to także filmowy debiut.

Atmosferę filmu podkreśla niezwykła muzyka Michała Lorenca- kompozytora muzyki do takich filmów jak Psy czy Bandyta.

Charakteryzację wykonał Tomasz Matraszek - wieloletni współpracownik Wajdy i Polańskiego.

Reżyserem dźwieku był wielokrotnie nagradzany Jacek Hamela a montażu podjął się Cezary Grzesiuk - montażysta z dorobkiem, którym można by obdzielić kilkanaście osób.

Zdjęcia wykonał absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej Janusz Dybowski.

Za scenografię i kostiumy odpowiedzialna była Joanna Walisiak.

Fotosy do filmu wykonał Marcin Gregorczyk/Luxurity.org

Producentem filmu jest Fundacja Między Słowami. (Fundacjamiedzyslowami.pl)

Film został dofinansowany ze środków Instytutu Myśli i Dziedzictwa Narodowego im.R.Dmowskiego i I.Paderewskiego oraz ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Sponsorem filmu była warszawska firma Byś.

Podziel się:
  •      
  •